Leclerc és a sors volt a korábbi F1-es pilóta felejthető karrierjének az oka

F1 - ABU DHABI GRAND PRIX 2017 formula 1 FORMULE 1 FORMULE UN Motorsport november NOVEMBRE UNITED Horizontal CAR F1 GRAND PRIX RACE WORLD CHAMPIONSHIP
VETTEL Sebastian (ger) Ferrari SF70-H team scuderia Ferrari, WEHRLEIN Pascal (ger) Sauber F1 C36, portrait during the 2017 Formula One World Championship, Abu Dhabi Grand Prix from November 23 to 26 in Yas Marina - Photo Florent Gooden / DPPI (Photo by FLORENT GOODEN / DPPI Media / DPPI via AFP)
Vágólapra másolva!
Pascal Wehrlein ugyan már 21 évesen lehetőséget kapott a Forma–1-ben, végül csak két szezonon át volt a mezőny tagja, azóta pedig más versenysorozatokban próbálja ki magát.

A német-mauritiusi pilóta 2016-ban csatlakozott a sportághoz, és a leggyengébbnek számító Manor istállóval 1 pontot sikerült szereznie – a csapat egyetlen pontját. Wehrlein a következő szezonban a Sauberhez igazolt, ahol

az év eleji sérülése ellenére 5 pontot tudott összegyűjteni, miközben csapattársa, Marcus Ericsson pont nélkül maradt. Ennek ellenére Wehrleinnak kellett távoznia, mert a helyére Charles Leclerc érkezett,

az akkor 23 éves versenyzőnek pedig csak a Ferrari fejlesztőpilótájaként volt visszaút az F1-be.

Wehrlein karrierjében nem a Forma–1-es évek voltak a legsikeresebbek Forrás: Picture-Alliance/AFP/Hoch Zwei

„Soha nem gondolok olyan dolgokra, amelyeket nem tudok irányítani. Az első évben, amikor elvesztettem az ülést [a Manornál], a sorsom nem az én kezemben volt, hiszen a csapat ment csődbe. A Saubernél töltött második évemben minden pontot én szereztem, de a következő évben mégsem kaptam meg a helyet – nyilatkozta Wehrlein. –

Elértem egy 8. helyet Barcelonában, és egy 10.-et Bakuban, szóval élveztem az ott töltött időt, szórakoztató volt, de csak a saját viszonylatában."

Wehrlein azóta a német túraautó-bajnokságban (DTM) és a Forma–E-ben versenyzett,

utóbbi sorozat idei szezonjában négy nagydíjhétvége után az összetett élén áll.

Az FE mezőnye a hétvégén Brazíliában versenyez.

Forrás