Kezdőlap Közélet Rendhagyó évn...

Rendhagyó évnyitóval indult az idei tanév a siklósi Táncsics Mihály Gimnáziumban

Cikkünk frissítése óta eltelt 3 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A siklósi vár falai között köszöntötte Fischer Zsolt intézményvezető a 2021/22-es tanévet megkezdő diákokat. Az ünnepélyes esemény a fennállásának 65. évfordulóját ünneplő gimnázium egész évet felölelő programsorozatának második felvonása volt.

-Rendhagyó eseményen vehettünk részt hiszen az évnyitók között ez volt az első, amit a vár falai között tartottunk- jegyezte meg az eseménnyel kapcsolatban Fischer Zsolt igazgató.

Az alkalom emelkedett hangulatát a történelmi helyszín mellett az is biztosította, hogy két új szakkal, kadét- és német nemzetiségi képzéssel kezdődik az új tanév. Ahogy az intézmény vezetője is kiemelte: az iskolában mérföldkőhöz érkezett az oktatás.

-Szeretnénk a Batthyány Kázmér Általános Iskolában elkezdett német nemzetiségi munkát folytatni és szeretnénk helyi alternatívát adni arra, hogy a német nyelvet és kulturált nálunk is elsajátíthassák a diákok. Az újonnan induló kadét képzésnek is több, az iskolában zajlott program adta apropóját. Tavaly váltunk a Nemzeti Közszolgálati Egyetem partneriskolájává és ezt a gondolatot erősítve pályáztunk a kadét iskola rang elnyerésére. Ennek megszerzése következtében indíthatjuk új kadét osztályunkat – fűzte hozzá az igazgató. A képzés során hazaszeretetből, magyarságtudatból és a fegyelemből kapnak ízelítőt a tanulók.

Fischer Zsolt azt is megjegyezte, hogy a két új szak indításával- több mint 10 év után újra három osztályban indulhat a pedagógiai munka. Szeptember elsejével 88 diák foglalja el a padokat: a 9.a. osztályban emelt szintű angol és német nemzetiségi, a 9.b-ben szintén emelt szintű angol továbbá általános képzés veszi kezdetét, míg 32 kadéttal indul a 9.h. osztály.

Az intézményvezető meglátása szerint a meglévő és az új képzések megfelelő alternatívát adnak a komplex intézmény általános iskolái számára is, a jövőben pedig az óvodától egészen az felsőoktatási tanulmányokig nevelhetjük a tanulókat a városban.

A komplex oktatás elindulásának fontosságát emelte ki Riegl Gábor polgármester is. Véleménye szerint ez nemcsak a gimnázium, hanem a város oktatáspolitikáját is meghatározza a jövőben. Ünnepi köszöntőjében megerősítette: ahogy eddig is, most és ezután is minden hátteret meg fog adni a város azért, hogy a gimnázium tovább fejlődhessen.

Tantermeket kereszteltek a gimnázium épületében

A várban tartott évnyitó után az iskola épületében folytatódott a kivételes esemény. A Táncsics 65 programsorozat második állomásaként négy termet neveztek el egykori igazgatókról, „akik életükkel és munkájukkal tanúbizonyságot tettek arról, hogy Siklóson mennyire fontos a középfokú oktatás és fejlesztették az intézményt”- fűzte hozzá Fischer Zsolt.

Papp Lajosnak, a gimnázium alapítójának és egykori igazgatójának nevét viseli a tanári terem a jövőben. Halmos József nevét az idegen nyelvi míg Szujkó Margit nevét a történelem terem viseli. Bakóné Aradi Éva nevére a magyar nyelv és irodalom terem márványtáblája emlékeztet.

Papp Lajos 1955-ben alapította a siklósi középfokú oktatási intézményt. Az alapítás ténye és az a munka, amit a városban elkezdett elismerést érdemel; Halmos József elsősorban szervezésből, fegyelemből és irányításból mutatott példát számunkra; Szujkó Margit nyugalmazott igazgató gyermekközpontúságból és figyelemből, ez mellett pedig a hatosztályos képzés elindítója. Bakóné Aradi Éva nyugalmazott igazgató az iskola fejlesztésében és bővítésében vállalt hatalmas szerepet, s nem utolsósorban az innovatív, marketing szemléletű vezetés, kiváló kapcsolatteremtés és kommunikáció volt rá jellemző igazgatói munkája során.