Bombagóllal kezdett Hollandia, de a végén örülhet az egy pontnak Ecuador ellen

2022. november 25. – 19:02

Másolás

Vágólapra másolva

Az A csoport két győztese játszott egymás ellen pénteken a katari vébén, hiszen Hollandia és Ecuador is kétgólos győzelemmel kezdett.

Hollandia nagyon bekezdett a mérkőzés elején, olyannyira, hogy már a 6. percben megszerezték a vezetést. Az ecuadoriaktól Klaassenhez került a labda, majd Gakpóhoz passzolt, aki észvesztően nagy gólt ballal a jobb felső sarokba. A holland PSV-ben játszó, több európai topcsapat által is megfigyelt Cody Gakpo nagy formában van, hiszen betalált Szenegál ellen is az első mérkőzésen. Mindemellett ez volt az idei vébé leggyorsabb gólja, mindössze 5 perc 4 másodperc kellett hozzá a hollandoknak.

A következő 20 perc valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, a hollandok picit visszább vettek, Ecuador pedig rákapcsolt, de nagyon helyzetek sem tudtak kialakulni. A következő nagy helyzetre a 31. percig kellett várni. Az első meccsen majdnem mesterhármast szerző (az elsőt elvették les miatt) Enner Valencia balszélről húzott befelé, majd a 16-os sarkáról lőtt a jobb alsóba, de gond nélkül védett Noppert.

Az első félidő nagy része így eseménytelenül telt, azonban az nagyon látszott, hogy elképesztően egymásra van feszülve a két csapat, sok a kisebb szabálytalankodás, kakaskodás és lökdösődés a pontrúgásoknál. Aztán mire lefújták volna az első félidőt, Ecuador megszerezte az egyenlítést. Szögletből pattant ki a labda, úgy került Estupinan elé, aki lőtt, a lövésébe egy társa beleért, és így került a labda a hálóba. A gólt azonban végül les miatt érvénytelenítették, és szinte azonnal utána lefújták az első félidőt.

A második félidő hasonló intenzitással, illetve egy cserével indult: Bergwijn helyére Depay jött be a holland csapatba. Aztán alig telt el három perc az első félidőből, és szint a semmiből egyenlített Ecuador, méghozzá az előző mérkőzésen két gólt is szerző Enner Valenciának köszönhetően. A hollandok addig bénáztak a saját térfelükön, amíg elvesztették a labdát, a letámadásból pedig megindult Ecuador, és Estupinan kipattanó lövését egészen közelről lőtte Valencia a szinte teljesen üres kapuba.

A góltól érezhetően megrogyott a holland csapat, Ecuador pedig még jobban rákapcsolt. Olyannyira, hogy az 58. percben Plata akkora felsőkapufát lőtt, hogy valószínűleg már a hollandok is arra számítottak, hogy gólt kapnak.

A kapufa kicsit felpörgette a hollandokat, és a 60. perctől összeszedték magukat, de kaput eltaláló helyzetet nem igazán tudtak összehozni. A maradék fél óra nagyjából eseménytelenül telt, nem alakult ki nagyobb helyzet egyik oldalon sem, viszont az nagyon látszott, hogy Hollandia többször indokolatlanul magára húzta Ecuadort, amiből többször is majdnem kellemetlen helyzetbe kerültek. A hosszabbításban mintha újra megindultak volna a hollandok, de semmire sem volt elég, így 1-1 lett a végeredmény.

Ez azt is jelenti, hogy sem Hollandia, sem Ecuador nem biztos továbbjutó még, bár előbbi a rémgyenge Katarral játszik majd, utóbbi viszont a Katart megverő Szenegállal. Enner Valencia pedig jelenleg három góllal vezeti a vébé góllövőlistáját.

Az eredmény egyben azt is jelenti, hogy Katar már biztosan nem juthat tovább a csoportból, így kiesett házigazdaként a világbajnokságról.

Hollandia–Ecuador 1-1

• gól: Gakpo (6.), ill., Valencia (49.)