futball;világbajnokság;Szenegál;Katar;Katar 2022;

2022-11-25 16:17:00

Szerzett gólt, de másodszor is kikapott a vendéglátó Katar

Az afrika Kuba címvédője, Szenegál verte meg 3-1-re.

3-1-re kikapott Szenegáltól a labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordulójában, pénteken Dohában a vendéglátó Katar válogatottja.

Az első félidőben mindkét gárda sok technikai hibával futballozott, a kapu előtt rendre rossz megoldásokat választottak a támadók. Végül a játékrész hajrájában az egyik katari védő, Huhi hibázott, egy középre lőtt labdát képtelen volt kivágni, szerencsétlen mozdulattal éppen Dia elé tálált, aki tíz méterről a jobb sarokba lőtt (0-1).

Nem sokkal a fordulást követően egy szöglet utáni fejesgóllal növelte előnyét Szenegál, egy jobb oldali szögletre Diedhiou robbant be a rövid oldalnál és a keresztléc alá csúsztatott (0-2). Ezután ugyan a katariak fölénybe kerültek és helyzeteket alakítottak ki, a 78. percben pedig a csereként pályára lépett Muntari ötösről szerzett fejesével megszerezték történetük első világbajnoki gólját. A végeredmény a 84. percben alakult ki, a jobbról érkező beadást Dieng az ötösről lőtt kapura, a labda egy katari védőn irányt változtatva pattant a hálóba (1-3).