Hirdetés

A pécsi közgyűlés novemberi ülésén elfogadta a város Integrált Településfejlesztési Stratégiáját (ITS). Ruzsa Csaba alpolgármestert kérdeztük arról, mi is ez, és mi különbözteti meg a szintén sokat emlegetett Fenntartható Városfejlesztési Stratégiától (FVS).

Az alpolgármester elmondta, mindkettő célja ugyanaz: a város rendelkezzen olyan fejlesztési stratégiával, ami a pályázatokhoz való hozzáférés feltétele, legyenek kijelölve a fő fejlesztési irányok.

Az ITS volt előbb. Amíg a kormányzat máshogy nem rendelkezett, az volt az alapja az uniós forrásokhoz való hozzáférésnek. Az uniós fejlesztési irányok módosulásával azonban a kormányzat elvárásai is megváltoztak: a fejlesztési pénzekhez való hozzájutás feltétele az FVS lett. Utóbbi készült el előbb, már hónapokkal ezelőtt elfogadta a közgyűlés és a kormányzat is. 

– Ennek ellenére úgy döntöttünk, elkészítjük az ITS-t is, hiszen ebben határoztuk meg, milyen fejlesztési zónákra osztjuk a várost – magyarázta Ruzsa Csaba.

Mint az alpolgármester fogalmazott, mindkét stratégia az előregondolkodás jegyében született, azért, hogy ha bármelyikre szükség van a fejlesztési források elnyeréséhez, csak elő lehessen venni a fiókból.

Hirdetés