Egy korszak lezárul: Felmondási idejüket töltik az Átrium dolgozói

Fürjes Balázs fideszes képviselőjelölt még így méltatta őket: „Buda karakteres kulturális színfoltja az Átrium, sokféle színes, többnyire teltházas előadással. Van, aki rajong érte, van, aki kritikus vele - de egy nagyvárosban ez a természetes”

2022. július 1., 08:48

Szerző:

Jelen pillanatban úgy áll a helyzet, hogy a következő hetekben az Átrium utolsó előadásait láthatják, akik jegyet váltottak rá. Az utolsó Az Őrült Nők Ketrecét, az utolsó Igenist, az utolsó Isteni végjátékot... és így tovább. Nem tudjuk tovább tartani a színházat. A mai naptól az Átrium csapatának sok kiváló tagja a felmondási idejét tölti. Egytől egyig kitűnő emberek, akiket soha nem lenne szabad elküldeni, mert a színház nagyrészt miattuk olyan, amilyen. Köszönjük nekik – mást nem tudunk írni, mert nem lehet szavakkal kifejezni, amit most érzünk – közölte a kedvelt, független budai játszóhely csütörtök este a Facebook-oldalán.

„Korábbi posztjainkban leírtuk: a kulturális kormányzat elköltötte a támogatási fedezetet, 12 milliárd forintot, az Átrium (és sok más független színház) nem kapott egy fillért se. Ha a közösségi adományokból összejön annyi, hogy folytathassuk, folytatjuk, még ha kisebben is. Aki segíteni tud, kérjük, a https://tamogatas.atrium.hu oldalt keresse fel. Köszönjük!”

– írták. 

Arra is emlékeztettek, hogy tavasszal Fürjes Balázs fideszes képviselőjelölt még így méltatta őket, amikor látogatóban járt náluk: „Buda karakteres kulturális színfoltja az Átrium, sokféle színes, többnyire teltházas előadással. Van, aki rajong érte, van, aki kritikus vele - de egy nagyvárosban ez a természetes”.

(Kiemelt képünk: Fotó: Az Átrium hivatalos Facebook-oldala)

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.