Kezdőlap Sport Taroltak a ba...

Taroltak a baranyai parasportolók!

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Három érmet szereztek a magyarok a Madeirán zajló paraúszó-világbajnokság keddi versenynapján.

A paralimpiai bajnok pécsi Konkoly Zsófia 100 méter pillangón győzött (S9-es kategória), míg a tavaly Tokióban szintén aranyérmes, szigetvári származású Pap Bianka a 400 méteres gyorsúszásban (S10) bizonyult a legjobbnak. Ugyanitt Pécsi VM kiválósága, Hotz Csenge harmadik lett – olvasható a Magyar Paralimpiai Csapat Facebook-oldalán. Száraz Evelin (S6) 200 m vegyesen negyedik és a szintén pécsi Iván Bence (S6) pedig az ötödik helyen végzett.
    A viadal vasárnap kezdődött, de a magyarok csak hétfőn mutatkoztak be, akkor 200 m vegyesen Konkoly (S9) nyert, Pap pedig (S10) második lett.