Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

Hétfőn is volt némi zavar a Facebook rendszerében, de kedd reggel óta többen tapasztalhatják, hogy hangjelzés kíséretében érkeznek meg a chatüzenetek. Más problémák is akadnak. Megoldásuk lehetséges, csak nem mindenkinél működik.

Csipog a Facebook. A legtöbb felhasználó így szembesült azzal, hogy valami nincs rendben a legnagyobb közösségi oldalon. Ugyanis a chatüzenetek érkezését jelző hang azoknál is megszólal, akiknél a beállítások között ez tiltva van. Legalábbis elvileg tiltva, ugyanis mi például meglepődve tapasztaltuk a beállításoknál, hogy a kapcsoló kedd reggelre magától aktívra váltott.

képernyőkép / hvg.hu

A jó hír, hogy a sokakat zavaró hangjelzés kikapcsolható. A képernyő jobb felső sarkában található, lefele mutató nyíllal hívható elő a menü, melyben a Beállítások és adatvédelem pontra kell kattintani, majd azon belül a Beállításokra. Ezután a bal oldalon lévő menüben kattintson az Értesítések pontra. (Ha ezt a hírt számítógépen olvassa, akkor – facebookos bejelentkezést követően – ide kattintva azonnal odajut.) Itt tekerjen le az oldal aljára, ahol talál majd egy Böngésző nevű részt. Ha itt aktív (kék színű) az „Üzenet érkezésekor hangjelzés”, akkor kapcsolja ki (szürkére).

képernyőkép / hvg.hu

A beállítások mentése után kikapcsolja a rendszer a hanggal értesítő funkciót.

Rossz hír, hogy a gyakorlatban többen azt tapasztalják, hogy az értesítések még így, a funkció deaktiválása után is hangjelzéssel érkeznek meg. Ebben az esetben is van megoldás.

Akit nagyon zavar a probléma, annak a Facebook böngésző szintű némítását javasoljuk. A legnépszerűbb böngésző, a Chrome használata esetén másolja be a címsávba az alábbi sort, utána nyomjon entert.

chrome://settings/content/siteDetails?site=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com

Majd tekerjen le az oldal hangbeállításáig, és állítsa némításra (Mute) a kapcsolót. Fontos tudni, hogy így a Facebook semmilyen hangot nem fog tudni lejátszani a böngészőben, így például az oldalon elindított videók is némán futnak majd a kapcsoló visszaállításáig. Érdemes tehát pár óra múlva ellenőrizni, fennáll-e még a hiba, és ha időközben megszerelik az oldal üzemeltetői, akkor ezt a böngészőbeállítást visszakapcsolni.

És persze egy ideiglenes megoldásként a számítógép némítása is megteszi.

Még rosszabbul járnak, akik a privát használat mellett Facebook-oldalakat is kezelnek. Ők azt tapasztalhatják, hogy nem működik a bejegyzések időzítése, az oldalra érkező üzenetekre pedig ha kell, ha nem, automata válaszokat küldözget a rendszer.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.