szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Március 8-ig biztosan nem oldják fel a kényszerintézkedést.

A Völner-botrány
Tízmilliós nagyságrendű kenőpénz elfogadásával gyanúsították meg Völner Pált, az Igazságügyi Minisztérium azóta lemondott államtitkárát az elmúlt évek egyik legsúlyosabb kormányzati korrupciós botrányában. A Magyar Bírósági Végrehajtó Karhoz kapcsolódó, összességében százmilliós nagyságrendű visszaélés-sorozat legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

„A sajtóban megjelent találgatásokkal ellentétben a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke jelenleg is letartóztatás hatálya alatt áll. A Központi Nyomozó Főügyészség erre vonatkozó indítványának megfelelően, a bíróság a kényszerintézkedést 2022. március 8. napjáig meghosszabbította ” – írta a hatóság a hétfői közleményében a Népszava kérdésére reagálva. Schadl Györgyöt november elején fogták el a ferihegyi repülőtéren.

Az ügyészség hozzátette, „az előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő széles körű nyomozás folyamatos”. Azt is írták, hogy a főügyészség az eljárást soron kívül végzi, és „valamennyi felmerült bűncselekmény gyanúja esetén megteszi a szükséges intézkedéseket”.

Schadl György neve a végrehajtói kart érintő, példátlan botrány után vált országosan ismertté. Az érintett Völner Pál azóta már lemondott államtitkárral is szoros kapcsolatban állt, akit ugyanígy súlyos korrupciógyanús ügyletekkel gyanúsítottak meg, illetve konkrétan azzal, hogy rendszeresen fogadott el milliós nagyságrendű összegeket a végrehajtói kar elnökétől. Ahogy a hvg.hu korábban nyomozati iratok alapján bemutatta, Schadl gyakran egyeztetett egy általa csak „gazdámnak” nevezett személlyel, sőt, külföldön találkoztak is, de azt máig nem tudni, kiről van szó pontosan.

Ki a hét végrehajtó, akik 884 milliót fizethettek a kinevezésükért?

Fiatalok voltak, és kellett a pénz - ezzel nemigen védekezhet majd az a hét bírósági végrehajtó, akik a gyanú szerint összesen majdnem közel 900 millió forintot fizettek Schadl Györgynek, a kar elnökének a kinevezésükért. Az elérhető dokumentumok alapján nem volt nehéz azonosítani őket, és cégadataik szerint az sem okozhatott nekik gondot, hogy mélyen a zsebükbe nyúljanak.

Völner Pál – akinek ugyan felfüggesztették a mentelmi jogát – továbbra is szabadlábon van. Ügyében január elején a Népszava érdeklődött a főügyészségnél, hogyan lehetséges ez, ám többszöri megkeresésükre sem adtak választ.