Pécs
kedd, április 23, 2024
KezdőlapSportLabdaIzzadós meccset nyert a PEAC idegenben

Izzadós meccset nyert a PEAC idegenben

A BKG ellen tudta újabb győzelmét bezsebelni Csirke Ferenc együttese, a PINKK azonban kikapott és továbbra is utolsó helyen áll.

Ha csak a tabellát vesszük alapul, kötelező volt nyernie az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapatának a hétvégén a BKG-Príma vendégeként. Azonban hiába áll a táblázat utolsó előtti helyén a BKG, Csirke Ferenc, a pécsiek edzője már előre jelezte, hogy nem lesz könnyű dolguk – és nem is lett. Olyannyira nem, hogy a végig szoros meccsen a harmadik negyed után még az ellenfél vezetett, így az utolsó tíz perc feljavuló pécsi védekezése lett végül az, ami meghozta a várt sikert.

Ezzel már 11 bajnoki győzeolemnbél jár a szezinban a Pécs, és továbbra is tartja negyedik helyét.

BKG-Príma Szigetszentmiklós–NKA Universitas PEAC 58-64 (13-20, 17-12, 18-15, 10-17)
Kosárlabda-NB I., nők.
BKG-Príma Szigetszentmiklós: ZIVALJEVIC 11, Angyal 9, Vári 2, CAMPISANO 16/6, ALDAZABAL 13/9. Cs.: Davis, Raus 7/3, Suppán. Vezetőedző: Gede Tibor.
NKA Universitas PEAC: Dudásová, WENTZEL 18, Marshall 6/3, NELSON 12, KISS V. 18/6. Cs.: Szűcs 8, Brajkovics, Laczkó 2, Selcova. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

A PINKK-nél a múlt héten edzőváltás történt, azonban egyelőre Kovács Dénessel a kormányrúdnál sem jött meg az átütő változás. Ezúttal a BEAC vendégelént szenvedett vereséget a kisebbik pécsi csapat, amely egyetlen győzelmével maradt a tabella utolsó helyén.

ELTE-BEAC–PINKK-Pécsi 424 77-63 (23-15, 17-13, 20-12, 17-23)
ELTE-BEAC: IVANOVA 22/3, Boros B. 5/3, BOROS J. 19/6, MÉRÉSZ 16, Barnai 4. Cs.: Koch 3/3, Joseph 6/3, Zsámár, Katona, Juhász 2, Orosz, Dénes D. Vezetőedző: Balogh Judit.
PNKK-Pécsi 424: Mujovics 6, Szűcs 8/6, VINCZE 22/18, Jáhni 5/6, Davis 11/6. Cs.: Tenyér 6, Zsilinszki 5/3. Vezetőedző: Kovács Dénes.

Fotó: peacpecs.hu