Vb 2022: az ukránok előztek, a finnek lemaradtak a pótselejtezőről

Vágólapra másolva!
2021.11.16. 22:40
null
Olekszandr Zincsenko góljával szerzett vezetést Ukrajna (Fotó: AFP, archív)
Ukrajna 2–0-ra legyőzte a bosnyákokat a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének utolsó fordulójában, ennek – és a franciák győzelmének – köszönhetően a pótselejtezőt érő második helyen zárt a csoportban.

Franciaország kijutása már korábban eldőlt, így az utolsó forduló előtt egyetlen kérdés maradt a D-csoportban: Finnország vagy Ukrajna szerzi meg a pótselejtezőt érő második helyet.

A franciák mellett szintén veretlen ukránoknak a bosnyákokat kellett legyőzni, és bízni a finn botlásban. Olekszandr Petrakov csapata a gól nélküli első félidőt követően a szünet után végül feltörte a hazai reteszt, és kétszer is betalált: Olekszandr Zincsenko egy lecsorgó labdát vágott közelről a kapuba, míg Artem Dovbik egy kontrát fejezett be higgadtan (0–2). A Ferencvárosban légióskodó Olekszandr Zubkov a 75. percben állt be az ukrán csapatba.

A finnek sokáig jól állták a sarat a franciákkal szemben, ám a világbajnoki címvédő a második játékrészben remek gólokkal semmissé tette a hazaiak pótselejtezős reményeit: Karim Benzema szép összjáték végén szerzett vezetést, majd tíz perccel később Kylian Mbappé villant (0–2).

Ukrajna mindössze két győzelemmel érte el a pótselejtezőt, és ha sikerrel veszi a következő akadályt, akkor 2006 után szerepelhet ismét világbajnokságon.