Vb 2022: Neymar és Suárez is betalált, Brazília legyőzte Uruguayt

2021.10.15. 07:35
null
Neymar (középen) kezdte a gólgyártást (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének 12. fordulójában Brazília 4–1-re megnyerte a rangadót Uruguay ellen. Az argentinok a várakozásnak megfelelően megverték Perut, de csak 1–0-ra.

A játéknap legnagyobb rangadója a Brazília–Uruguay mérkőzés volt. A selejtezőt fölényesen vezető brazilok és a játéknap előtt negyedik helyen álló uruguayiak találkozója a vártnál is simább hazai győzelmet hozott. Neymar kezdte a gólgyártást a 10. percben, majd Raphinha is betalált nyolc perccel később. Utóbbi a második gólját is megszerezte a második félidőben, ezen kívül Barbosa is betalált, így Luis Suárez hiába lőtt szép gólt szabadrúgásból, nagyon sima hazai győzelem született.

Neymar gólja

Luis Suárez gólja

Argentína a vártnál sokkal szorosabb meccsen csak 1–0-ra győzte le Perut. Lautaro Martínez fejes gólja legalább nagyon szép volt.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐK
12. FORDULÓ

Argentína–Peru 1–0 (L. Martínez 43.)
Chile–Venezuela 3–0 (Pulgar 18., 37., Brereton 73.)
Brazília–Uruguay 4–1 (Neymar 10., Raphinha 18., 58., Barbosa 83., ill. L. Suárez 77.)
Korábban
Bolívia–Paraguay 4–0 (Ramallo 21., Villarroel 53., Abrego 84., R. Fernández 90+4.)
Kolumbia–Ecuador 0–0