Vb 2022: tovább tart az átok, Paraguay ismét kikapott Bolíviában

2021.10.14. 23:55
null
Rodrigo Ramallo góljával szerzett vezetést Bolívia (Fotó: AFP)
Bolívia 4–0-ra legyőzte Paraguayt a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában, így pontszámban beérte mostani riválisát.

Rodrigo Ramallo húsz méterről bombázott a rivális kapujába a mérkőzés 21. percében. Hat perccel később közel járt az egyenlítéshez Paraguay, de Antonio Sanabria a kapu fölé lőtte a büntetőt. Az 53. percben már kétgólos volt a házigazda előnye, végül meglepően sima, 4–0-s győzelmet aratott. A vendégcsapat a legutóbbi három selejtezőjén nem tudott gólt szerezni.

Paraguay sorozatban a harmadik meccsét veszítette el Bolíviában, legutóbb 2011-ben sikerült itt nyernie.

Ezt követően Kolumbia gól nélküli döntetlent játszott Ecuador ellen, otthon. A meccs több mint 105 percig tartott – a 100. percben a kolumbiai Yerry Mina gólt szerzett, de a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Az Argentína–Peru (1–0), a Brazília–Uruguay (4–1) és a Chile–Venezuela (3–0) mérkőzésről szóló cikkünket ide kattintva olvashatják el!

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐK
12. FORDULÓ
Bolívia–Paraguay 4–0
(Ramallo 21., Villarroel 53., Abrego 84., R. Fernández 90+4.)
Kolumbia–Ecuador 0–0
Argentína–Peru 1–0
(L. Martínez 43.)
Chile–Venezuela 3–0 (Pulgar 18., 37., Brereton 73.)
Brazília–Uruguay 4–1 (Neymar 10., Rafinha 18., 58., Barbosa 83., ill. L. Suárez 77.)