Vb 2022, A-csoport: CR-tripla, simán nyertek a portugálok

2021.10.12. 22:40
null
Cristiano Ronaldo három gólt szerzett (Fotó: AFP)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjének A-csoportjában a portugálok 5–0-ra legyőzték Luxemburgot Algarvéban, míg a szerbek 3–1-re megverték Azerbajdzsánt Belgrádban.

A helyzet világos volt: ha megvalósul a papírforma, vagyis Szerbia otthon megveri Azerbajdzsánt, továbbá Portugália is elintézi Luxemburgot, akkor biztossá válik, hogy Szerbia vagy Portugália nyeri meg az A-csoportot, és szerez részvételi jogot a katari világbajnokságon, míg a másik válogatott pótselejtezőt vívhat.

Nos, a portugálok nem sok kétséget hagytak, és gyorsan, már az első percekben lerendezték a lényegi kérdést. Cristiano Ronaldo a 8. és a 13. percben is értékesített egy büntetőt, majd a 18. percben Bruno Fernandes is gólt szerzett, így 3–0-val vonultak pihenőre a csapatok.

Eközben a szerbek nagyon szenvedtek az azeriek ellen. Bár Dusan Vlahovics megszerezte a vezetést a belgrádi meccsen, az első félidő hosszabbításában Renat Dadashov egyenlített, így itt 1–1-gyel vonultak pihenőre a felek.

A második félidőben Portugáliában még két gólt szereztek a hazaiak, Belgrádban a szerbek meg ha nehezen is, de szintén két találattal igazolták a papírformát.

Tehát biztossá vált, hogy Portugália vagy Szerbia jut ki egyenes ágon a vb-re.

EURÓPAI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK
8. FORDULÓ
A-CSOPORT

Portugália–Luxemburg 5–0 (C. Ronaldo 8., 13., 87. – az első kettőt 11-esből, B. Fernandes 18., Palhinha 69.)
Szerbia–Azerbajdzsán 3–1
(Vlahovics 30., 53. – az elsőt 11-esből, Tadics 83. – 11-esből, ill. Dadashov 45+2.)