Vb 2022: Kolumbia egy pontot otthon tartott Brazília ellen

Vágólapra másolva!
2021.10.11. 01:06
null
A látszat csal, nem volt nagy barátság Neymar (balra) és Yerry Mina között (Fotó: AFP)
A dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat a koronavírus-járvány miatt az idén márciusról elhalasztott ötödik fordulóval folytatódott magyar idő szerint vasárnap éjjel. Bolívia legyőzte Perut, a sereghajtó Venezuela pedig Ecuador ellen nyert, ám ennél is nagyobb meglepetés, hogy immár Brazília sem százszázalékos: Neymarék Kolumbia vendégeként játszottak döntetlent.

A nap első meccsén Bolívia úgy szerezte meg második győzelmét a sorozatban, hogy a 76. perctől emberhátrányban játszott Henri Vaca kiállítása miatt, a győztes gólt pedig az egy perce pályán lévő – a kiállított játékossal csupán névrokonsági viszonyban lévő – Ramiro Vaca szerezte a 83. percben.

A második találkozón aztán jóval nagyobb meglepetés született: a tavaly november óta nyeretlen és utolsó helyen álló Venezuela odahaza 2–1-re legyőzte a harmadik helyen álló Ecuadort, ezzel pedig még arra is megőrizte matematikai esélyét, hogy a csoport első helyét megszerezze...

Ezt a sanszot a venezuelaiak csak azért őrizhették meg, mert Brazília nem bírt Baranquillában Kolumbiával. A brazilok jóval többet birtokolták a labdát, mint a hazaiak, igaz, ez nem mutatkozott meg a kidolgozott gólhelyzetek számában, ebből ugyanis többet láthattunk Radamel Falcaóéktól – de ők sem céloztak túl pontosan. Szintén sokat eláruló adat, hogy a vendégek a második félidőben is közel 70 százalékos fölényben birtokolták a labdát, ám az első lövést csak fél órával a szünet után jegyezhettük fel részükről, ráadásul az sem talált kaput.

A hajrá viszont kimondottan izgalmasra sikeredett: az egyik oldalon a Venezuela elleni előző meccsen debütáló és gólt szerző Antony késztette nagy védésre David Ospinát, a túloldalon pedig Duván Zapata lövését kellett Alissonnak hárítania, ám az eredmény így sem változott, azaz a listavezető Brazília elvesztette százszázalékos mérlegét, míg Kolumbia veretlenségi sorozata már öt vb-selejtező óta tart – igaz, ebből négy is döntetlen volt.0–0

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐK
5. FORDULÓ
Bolívia–Peru 1–0
(R. Vaca 83.)
Venezuela–Ecuador 2–1 (Machis 45+1., Bello 64., ill. E. Valencia 37. – 11-esből)
Kolumbia–Brazília 0–0