Vágólapra másolva!
2021.09.19. 20:36
null
Álvaro Morata okosan löbbölte át a kapujából kimozduló Maignant (Fotó: AFP)
A Juventus 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Milannal az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának rangadóján. A torinói együttes Álvaro Morata góljával már a 4. percben megszerezte a vezetést, ám a vendégek a második félidőben Ante Rebic fejesével egyenlítettek.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ

Juventus–Milan 1–1 (1–0)
Torinó, Allianz Stadion. Vezette: Doveri
Juventus: Szczesny – Danilo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado (Chiesa, 72.), Bentancur, Locatelli, Rabiot – Dybala (Kulusevski, 79.), Morata (Kean, 66.). Vezetőedző: Massmiliano Allegri
Milan: Maignan – Tomori, Kjaer (Kalulu, 36.), Romagnoli, T. Hernandez – Tonali, Kessié (Bennaszer, 64.) – Saelemaekers (Florenzi, 64.), B. Díaz (D. Maldini, 90+3.), Rafael Leao – Rebic. Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Morata (4.), ill. Rebic (76.)

Sosem játszott még egymással úgy bajnoki mérkőzést a Milan és a Juventus, hogy a piros-feketék nyolc ponttal megelőzték volna a tabellán a „zebrákat”. Ezt is megéltük, a Serie A 4. fordulójának rangadója előtt ugyanis a Milan hibátlanul, kilenc ponttal a második helyen állt, míg a hazaiak az utolsó előtti, 19. pozícióban szerénykedtek, mert az első három meccsükön csak egy pontot gyűjtöttek be.

A Juve (sokkal) jobban kezdte a meccset, mint magát a bajnokságot, Álvaro Morata góljával ugyanis már a 4. percben megszerezte a vezetést. A hazaiak akciója a Milan szögletéből indult, a kontratámadás során előbb Alex Sandro passzolt Dybalához, aztán az argentin támadó Moratához, aki végigrobogott a labdával a vendégek térfelén, majd a tizenhatoshoz érve okosan átemelte a labdát az elvetődő Maignanon. 1–0

A Juventus legutóbb 1996 februárjában talált be ilyen hamar a Milan kapujába Serie A-meccsen, akkor egy bizonyos Antonio Conte már a 3. percben eredményes volt.

A vendégek az első félidőben nem igazán tudtak mit kezdeni Massimiliano Allegri csapatával, Wojciech Szczesny kapuját csak Sandro Tonali egyik kísérlete találta el. A szünet után nagy küzdelem dúlt a pályán és feszültebb volt a légkör – kakaskodásért a 65. percben Dybala és Tonali is sárga lapot kapott –, s ez sajnos a játék minőségének rovására ment, a helyzetek, látványos megmozdulások elmaradtak.

Az utolsó negyedórához érve aztán a Milan szinte a semmiből egyenlített Ante Rebic révén, a világbajnoki ezüstérmes horvát támadó Sandro Tonali szöglete után a kapufa segítségével fejelt a kapuba. Rebic zsinórban a harmadik meccsén talált be a Juventusnak. 1–1

Benne volt a levegőben ezek után, hogy a Milan megfordítja a meccset, Pierre Kalulunak volt is egy nagy helyzete, ám Szczesny a léc fölé tolta a francia bekk közelről leadott lövését.

Döntetlen tehát a vége, így a Juventus továbbra is nyeretlen – az 1961–1962-es idény kezdete óta először nem tudott győzni az első négy forduló egyikében sem –, és jelenleg kieső helyen tanyázik, míg a Milan először botlott az új bajnokságban.

Lazio–Cagliari 2–2
(Immobile 45., Cataldi 83., ill. Joao Pedro 46., Keita Baldé 62.)
Verona–Roma 3–2 (Barak 49., Caprari 54., Faraoni 63., ill. L. Pellegrini 36., I. Ilics – öngól 58.)

Empoli–Sampdoria 0–3 (Caputo 31., 52., Candreva 70.)
Venezia–Spezia 1–2 (Ceccaroni 59., ill. Bastoni 13., Burabia 93.)

Szombaton:
Salernitana–Atalanta 0–1
(D. Zapata 75.)
Internazionale–Bologna 6–1
(L. Martínez 6., Skriniar 31., Barella 35., Vecino 54., Dzeko 63., 68., ill. Theate 86.)
Genoa–Fiorentina 1–2 (Criscito 90+8., ill. Saponara 60., Bonaventura 89.)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! JUVENTUS–MILAN 1–1!

90+3. perc: Brahim Díaz helyére Daniel Maldini érkezik az utolsó másodpercekre.

90+2. perc: Chiellini eladott labdája után megindult a Milan, Florenzi lövésébe Locatelli belevetődött.

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Rabiot próbálkozott 20-25 méterről, jócskán fölé.

87. perc: Óriási Milan-helyzet maradt ki! Kalulu kapott labdát a jobb oldalon, lendületből érkezve öt méterről lőtt, de Szczesny bravúrral fölé tolta a labdát.

86. perc: Chiesa bal oldali szöglete a hosszú oldalon Rabiot-t találta meg, a francia középpályás visszafejelt Keanhez, aki maga mögé nyúlva a kapu mellé húzta a labdát.

83. perc: Brahim Díaz indította a bal szélen Rebicet, aki egy csellel helyzetbe hozta magát, de nagyjéból 15 méterről, balról nem találta el a kaput, fölé lőtt.

Rebic egyébként zsinórban a harmadik meccsén volt eredményes a Juventus ellen.

A két csapat 2012 óta először játszhat egymással döntetlent a bajnokságban. A legutóbbi iksz (1–1) alkalmával Nocerino és Matri szerezte a gólokat.

79. perc: Dybala helyén Kulusevski folytatja a Juvénál.

76. perc: GÓL, EGYENLÍTETT A MILAN! Tonali jobb oldali szögleténél Rebic ugrott a legmagasabbra, és hat méterről, Locatelli mellől a jobb kapufa segítségével a Juventus kapujába fejelte a labdát. 1–1

74. perc: Dybala játszotta meg Danilót, a brazil bekk éles szögből leadott lövését Maignan védte.

72. perc: Cuadradót Chiesa váltja a hazaiaknál.

69. perc: Rafael Leao indult el befelé a bal szélről, a tizenhatos csücskétől célba vette a bal felső sarkot, de a labda elzúgott a kapu fölött.

66. perc: Morata nem tudja folytatni, Kean érkezett a helyére.

65. perc: Dybala odarúgott Tonalinak, amiért nem rúgta ki a labdát, aztán még össze is akaszkodtak, mindketten sárga lapot kaptak.

Morata lent maradt a földön, de a milánóiak nem rúgták ki a labdát – úgyhogy Morata felállt.

64. perc: Saelemaekers és Kessié helyére Florenzi és Bennaszer érkezik a vendégeknél.

62. perc: Brahim Díaz okozott bonyodalmakat a Juventus védelmének, Saelemaekersszel kényszerítőzött a tizenhatos előterében, belépett a büntetőterületen belülre, de a túlerő legyőzte.

59. perc: Theo Hernandez megunta a teketóriázást, jó 30-ről lövésre szánta el magát, de labdája csak az első karéjban ülő nézőkre volt veszélyes.

A második félidőben eddig többet birtokolja a labdát a Milan.

57. perc: Tomori rendesen letarolta Rabiot-t a felezővonal közelében, de megúszta sárga lap nélkül.

53. perc: Kalulu zárkózott fel a Milan támadásához a jobb oldalon, gyengécske beadását Szczesny magához ölelte.

50. perc: Bonucci mélységi indításába Rabiot csak belekapni tudott a levegőben, irányítani már nem tudta a labdát, de így is felhördültek a hazai szurkolók.

Egyik edző sem cserélt a szünetben, de Bennaszer intenzíven melegít a vendégeknél. A torinóiaknál Chiesa és McKennie is „mocorog”.

46. perc: Kezdetét vette a második félidő!

1. FÉLIDŐ

A SZÜNETBEN JUVENTUS–MILAN 1–0!

45+2. perc: Szczesny kirúgásával ért véget az első játékrész.

Két perc a hosszabbítás az első félidő végén.

43. perc: Kalulu nyargalt el a jobb szélen, Saelemaekers passza után laposan visszagurította a labdát Rebicnek, aki egy átvétel után tíz méterről lőtt, Chiellini blokkolt, a lecsorgó labdát Tonali nagyjából húszról mellé durrantotta.

39. perc: Alex Sandro varázslatosan tekerte be a labdát a védők mögé belépő Moratának, akit azonban Tomori kiszorított a pályáról, a spanyol nem tudott eljutni lövésig.

37. perc: Romagnoli szerelte a jobb oldalon robogó Cuadradót, a játékvezető nem látott szabálytalanságot, de a kolumbiai rövid ideig lent marad a gyepen.

Kalulu a védelem jobb oldalára érkezett, Tomori behúzódott középre Romagnoli mellé.

36. perc: Kjaer helyén Kalulu a pályán.

34. perc: Kjaer lehuppant a földre, úgy tűnik, hogy nem fogja tudni folytatni. Jelezte is a kispad felé, hogy cserét kér.

31. perc: Bentancur indította úgy Rabiot-t, mint a gólnál Dybala Moratát, a francia középpályás kapura tört, de Tomori utolérte és tisztázott – a Juve szurkolói szerint nem szabályos körülmények között.

Paulo Dybala és Rafael Leao csatája (Fotó: AFP)
Franck Kessié fedezi a labdát Adrien Rabiot-val szemben (Fotó: AFP)

28. perc: Cuadrado rúgta meg Hernandezt, szabadrúgást kapott a Milan az oldalvonal közelében. Tonali kapu elé ívelt labdáját Szczesny könnyedén begyűjtötte.

27. perc: Dybala szabadrúgása után Bonucci Kjaert megelőzve hét méterről fölé fejelt.

24. perc: Tonali kapura lőtte, Rafael Leao blokkolt. A lepattanó labda visszakerült Tonalihoz, akinek a második próbálkozása veszélyesebb volt, de nem tudta vele megtréfálni Szczesnyt.

24. perc: Tonalival szemben szabálytalankodtak, szabadrúgást végezhet el a Milan középről, a kaputól nagyjából 30 méterről.

Nemcsak Olaszországban, hanem Spanyolországban és Franciaországban is rangadót játszanak: a Valencia–Real Madrid mérkőzés élő közvetítését ITT, a PSG–Lyonét ITT követheti nyomon!

22. perc: Rebic jobb oldali beadása kicsit magas volt Hernandeznek, a francia bekk már nem tudta igazán irányítani a labdát, amely Szczesny kezébe hullott.

A szögletnél Romagnoli könyökkel tarkón vágta Bonuccit, aki fogja ugyan a fejét, de nincs szükség ápolásra. Tizenegyes sincs.

18. perc: Dybala vállalkozott lövésre körülbelül 20 méterről, középről, jobb lábbal, Maignan szögletre tenyerelte a labdát.

16. perc: Alex Sandro bal oldali beadása után Morata perdített kapura öt méterről, Maignan résen volt.

A Milan aggreszíven kezdte a meccset, de a korán kapott gól érezhetően meglepte Stefano Pioli együttesét.

A Juventus 1996 óta nem szerzett gólt ilyen hamar a Milan ellen bajnoki mérkőzésen, akkor egy bizonyos Antonio Conte már a 3. percben bevette a piros-feketék kapuját.

4. perc: GÓL, VEZET A JUVENTUS! Brahim Diaz szöglete után Locatelli kibólintotta a labdát, melyet aztán Theo Hernandez röviden fejelt Kessié felé. Lecsapott a pontatlan labdára Alex Sandro, aki Dybalához passzolt, ő kiugratta Moratát, aki végigrobogott a vendégek térfelén, majd a tizenhatoson belülre érve, Hernandez kíséretében okosan átemelte Maignant. Gyönyörű kontratámadás volt! 1–0

3. perc: Brahim Díaz cselei után Tonali lőtt kapura futtából, 20 méterről, a labda Chiellini lábáról szögletre perdült.

1. perc: A Juventus kezdte a mérkőzést, Dybala gurította hátra a labdát Bonuccihoz.

Gyászszünet előzte meg a mérkőzést.

A hazaiak zebracsíkos mezben, a vendégek piros-feketében játszanak a mai estén.

• Korábban sosem játszott még egymással úgy a két csapat, hogy a Milan nyolc ponttal megelőzze a Juventust a táblázaton.

• Juan Cuadrado, a Juventus kolumbiai szélsője a bemelegítés során gyakorolta kicsit a szabadrúgásokat. Ő már tud valamit?

• Ha a Milan nyer, biztosan a tabella élén tölti az éjszakát. Ha a Juve nem nyer, akkor a kiesőzónából vághat majd neki a jövő héten esedékes hétközi (5.) fordulónak.

• A két csapat legutóbbi egymás elleni bajnoki mérkőzésén a Milan májusban 3–0-ra nyert az Allianz Stadionban. Négy hónappal korábban a Juventus 3–1-re győzött a piros-feketék vendégeként.

• Hangolódnak a szurkolók, zajlik a bemelegítés.

A kezdőcsapatokról: a hazaiaknál kimaradt Matthijs de Ligt, a védelem tengelyében Leonardo Bonucci és Giorgio Chiellini futballozik majd, míg a kisebb sérüléséből felépülő Federico Chiesa a kispadra már leülhet; a milánói együttes kapuját Mike Maignan védi (dacára annak, hogy arról szóltak a hírek, hogy kisebb csuklósérüléssel küzd), Fikayo Tomori ezúttal jobbhátvédként bizonyíthat, az előretolt ék pedig Ante Rebic – ez utóbbihoz igazából kétség sem férhetett, mert a sérült Zlatan Ibrahimovic és Olivier Giroud el sem utazott a társakkal Torinóba.

• A Juve rémesen kezdte a bajnokságot, az első három fordulóban egyszer sem tudott nyerni (Udinese 2–2, Empoli 0–1, Napoli 1–2) – így az újonc Salernitana előtt pillanatnyilag utolsó előtti a táblázaton… –, a Bajnokok Ligája csoportkörének első körében viszont 3–0-ra nyert a Malmö vendégeként. A Milan a bajnokságban még hibátlan, Liverpoolban azonban 3–2-re kikapott a hétközi BL-fordulóban.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Juventus–Milan olasz bajnoki rangadó élő közvetítésében!