NB III: a 28. forduló után is még veretlen a BVSC

Vágólapra másolva!
2023.03.29. 19:17
null
A BVSC remek formája tovább tart (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap, archív)
A labdarúgó NB III 28. fordulójában a Közép-csoportban a Hódmezővásárhely játék nélkül nyert 3–0-ra a Budapest Honvéd II ellen. A Keleti csoportban a BVSC 4–0-s sikerrel őrizte meg veretlenségét, a teljes harmadosztályban a fővárosi együttes az egyetlen, amelyik még nem kapott ki ebben a bajnokságban. Nyugaton a listavezető Tatabánya hazai pályán simán legyőzte a Balatonfüredet (3–0).

A Keleti csoportban folytatja menetélését a BVSC, amely Tóth Milán duplájára alapozva győzte le fölényesen, négy góllal a BKV Előrét. Az üldöző Putnok a Körösladány otthonában szenvedett 4–2-es vereséget, így már 16 pont a fővárosiak előnye a tabella élén.

Hosszú idő után elkerült a kieső helyről a Tiszaújváros, Vitelki Zoltán együttese sorozatban az ötödik meccsét nyerte meg – szerdán a DVTK II-t múlta felül 2–0-ra. A Tiszaújváros helyett a Sényőtől vereséget szenvedő Eger csúszott vissza kieső pozícióba. Meglepetés továbbá a sereghajtó Békéscsaba II sikere a Füzesgyarmat ellen (4–2).

A Közép-csoportban a Budapest Honvéd II és a Hódmezővásárhely meccse azért maradt el, mert a fővárosiak keretéből többen is a korosztályos válogatottakhoz mentek, vagy utánpótlástornán vettek részt, így nem maradt elég játékosuk. A Honvéd szerette volna elérni, hogy más időpontban játsszák le a találkozót, de az egyeztetések nem vezettek eredményre, így a Honvéd hivatalosan is jelezte az MLSZ-nek, hogy lemond a mérkőzésről. Így a Hódmezővásárhelyé lett a három pont 3–0-s gólkülönbséggel.

A vásárhelyiek üldözője, a Magyar Kupából ősszel a Ferencvárost kiütő Iváncsa a PTE-PEAC otthonában diadalmaskodott úgy, hogy a győztes találatot Sili Luka a 92. percben rúgta. Az előző idényben még az NB II-ben szereplő, de most a harmadosztályban a kiesés ellen küzdő Szolnoki MÁV rég várt, ötgólos sikert aratott az Újpest II vendégeként, így előrelépett a 15. helyre. A 4–0-ra nyerő Monorban Hulicsár Máté három gólt szerzett, és ugyanennyit termelt Kerekes Krisztián is a Jászberény ellen 5–0-s győzelmet arató DEAC-ban a Keleti csoportban – ők ketten lettek a nap legeredményesebb játékosai.

A Nyugati csoportban a listavezető Tatabánya hazai pályán simán legyőzte a Balatonfüredet (3–0), és tartja négypontos fórját a Zsámbékot felülmúló Veszprémmel (1–0) szemben. A III. Kerületi TVE a Gyirmót otthonában nyert (többek között a korábbi élvonalbeli játékos, Barczi Dávid is betalált), míg az újonc Teskánd a 87. percben mentett pontot a Kelen vendégeként, igaz, ezzel nem javult a helyzete, hiszen továbbra is kieső helyen áll. Fontos sikert aratott a Csorna a Mór otthonában, a Budaörs pedig Bicskén, a Kaposvár Komáromban győzött.