Női röpi Extraliga: a Békéscsaba az első elődöntős

Vágólapra másolva!
2023.03.29. 19:50
null
Kiváló formában a Békéscsaba (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
Békéscsaba szerdán harmadszor is háromszettes győzelmet aratott a MÁV Előre felett a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében, ezzel elsőként bejutott a legjobb négy közé.

A békéscsabai harmadik összecsapás legjobbja a hazaiak bolgár légiósa, Ralica Vasziljeva volt 15 ponttal.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Swietelsky-Békéscsaba–MÁV Előre SC-ST. Solar 3:0 (18, 17, 14)
Békéscsaba, 900 néző. V: Halász E., Barabás.
BÉKÉSCSABA:
VASZILEVA 15, BODNÁR 8, Drpa 4, Glemboczki 9, Pintér 5, BAGYINKA 2. Csere: KERTÉSZ (liberó), Karhu, AKTAS 13, Olijnyik 1. Edző: Tóth Gábor
MÁV ELŐRE: Narancsics 3, ERTZ 13, Szabó L. 5, TÓTH J. 10, Kiss L., Gilfillan 3. Csere: KOVÁCS E. (liberó), Szilágyi N. Edző: Nagy Fanni
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:4, 7:7, 15:14, 20:14, 23:18.
2. játszma:
2:3, 7:6, 13:8, 16:9, 24:14.
3.
játszma: 4:0, 8:7, 16:10, 24:14
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Békéscsaba javára
MESTERMÉRLEG
Tóth Gábor: – Nem voltam boldog, hogy az ellenfél legjobb játékosa, Maia Patricia Dvoracek megsérült, mivel ez felborította az előzetes terveket mindkét oldalon. Az eredménynek örülök, annak is, hogy három nyert mérkőzéssel bejutottunk a magyar bajnokság elődöntőjébe. Boldog vagyok, hogy tudtam egy kicsit rotálni, kipróbálni egy olyan felállást, amit akkor alkalmazhatunk, ha minden kötél szakad. Elismerésem az ellenfélnek is, hiszen nagyon jól röplabdáztak.
Nagy Fanni: – Ilyen felállásban az idényben még nem játszottunk, de a játékosoknak mindent meg kell oldaniuk. Rengeteget mondtam nekik, hogy tudom, hogy ez nehéz szituáció, de próbálják meg kihozni belőle a maximumot. Ezt tették, nem vallottunk szégyent, tudtuk, hogy fizikailag erősebb csapat a Békéscsaba.