2024. április 26. péntek Ervin
Lionel Messi argentin csapatkapitány egy dohai sajtóértekezleten 2022. november 21-én. Argentína másnap Szaúd-Arábia ellen játszik a katari labdarúgó-világbajnokság C csoportjának első fordulójában.
Nyitókép: Abir Szultan

Még hogy vége! – Mesterhármassal lépett túl Lionel Messi a századik gólján

17 perc alatt lőtt hármat. Argentína Curacao ellen játszott barátságos mérkőzést.

A világbajnok argentin labdarúgó-válogatott kedden barátságos mérkőzésen kiütéses győzelmet aratott Curacao ellen, a mesterhármast elérő Lionel Messi pedig száz gól fölé jutott a nemzeti csapat színeiben.

A Paris Saint-Germain sztárja a 20. percben szerezte meg válogatott karrierje századik találatát, majd a 33. és a 37. percben is eredményes volt.

"Sosem fogjuk abbahagyni az ünneplést és azt hiszem, ezt megérdemeljük - mondta a Santiago del Esteróban rendezett, 7-0-ra megnyert meccs után Lionel Scaloni szövetségi kapitány. - Remélem, hogy még több Messi-gólban lesz részünk. Ő minden méltatást megérdemel, annak pedig külön örülök, hogy hazai pályán talált ma többször is kapuba, ezeknek a góloknak így még komolyabb az értékük."

A gálázó argentinoknál Messi mellett Nicolas González, Enzo Fernández, Ángel Di María és Gonzalo Montiel is eredményes volt.

Messi újabb remekléséről írva a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) kiemelte, hogy az argentin kiválóság válogatott színekben

a világon harmadik játékosként lépte át a 100 gólos határt.

Jelenlegi 102 találatával egyúttal megerősítette pozícióját a 122 góljával vezető örök vetélytárs, a portugál Cristiano Ronaldo és az aktív futballal már felhagyó iráni Ali Daei mögött, aki 1994 és 2007 között 109-szer volt eredményes nemzeti együttesében. Ezen a listán hatodik Puskás Ferenc 84 góllal.

Az IFFHS anyagában kitért rá, hogy Messi - aki kilencedik mesterhármasát produkálta az albicelestében - az egyetlen játékos az argentin válogatott históriájában, aki - 2006-tól kezdve - 18 egymást követő évben is eredményes tudott lenni.

Legutóbbi 13 fellépését tekintve 12 meccsen talált be összesen 21 alkalommal úgy, hogy a tavaly júniusban az észtekkel játszott barátságos mérkőzésen (5-0) az argentinok mind az öt gólját ő jegyezte.

Messi egyben megerősítette második helyét a nemzetközi meccseken szerzett gólokat tekintve Ronaldo mögött. Ebben a rangsorban Puskás Ferenc a kilencedik.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.